Jak na online podnikání, když vůbec nevíte

Jak na online podnikání, když vůbec nevíte

Online podnikání je jednoduše jakýkoli typ podnikání, které v sobě zahrnuje sdílení informací nebo nabídku přes internet. Jedná se tedy třeba o nákup nebo prodej zboží, poskytování nejrůznějších služeb, také ale podpora dalších typů podnikání, třeba tvorba obsahu, tvorba webů, průzkumy trhu atd. Jak na online podnikání.

Online podnikání, e-business, internetové podnikání

Online podnikání je způsob, jak dosáhnout finanční nezávislosti. Můžete ho provádět odkudkoli, eliminuje náklady na fyzické síly, klidně i na nájem prostorů atd. Podnikat můžete i když jste současně zaměstnaní. Samozřejmě záleží na oboru podnikání. A to je také základ. Vybrat si oblast, ve které můžete uspět.

Najděte svoji niku

V ekonomii se pod pojmem nika skrývá označení pro chybějící nebo špatně uspokojený odbyt na trhu. Jde tedy o chybějící produkt, který by byli zákazníci ochotni koupit, nebo jeho nedostatek. Nejde samozřejmě jen o produkt, může to být i služba. Na začátku tedy musíte najít to, co můžete nabízet. Může to být i něco unikátního, nebo dovednost, kterou umíte jen vy, nebo málo lidí. Troufnout si klidně můžete i do podnikání v oblastech, které jsou na trhu podchyceny, v takovém případě bude ale vhodné se od vašich konkurentů nějakým způsobem odlišit.

Základní body

 • Na co se chcete zaměřit. To by mohlo zahrnovat identifikaci potřeby trhu nebo nalezení produktu k prodeji.
 • Proveďte důkladný průzkum trhu, abyste zmapovali situaci, informovali se o poptávce po vašem produktu nebo službě, identifikovali vaše cílové publikum a analyzovali vaši konkurenci.
 • Vypracujte komplexní podnikatelský plán, který nastiňuje vaše obchodní cíle, cílový trh, marketingové strategie a finanční projekce.
 • Vyberte si obchodní model, který nejlépe vyhovuje vašemu online podnikání, ať už jde o elektronický obchod – e-shop, předplatné, reklamu nebo jiné.
 • Zaregistrujte svou firmu nebo značku a získejte všechny potřebné licence nebo povolení.
 • Vybudujte si svou online profesionální webovou stránku, vytvořte silnou prezentaci na sociálních sítích a zvažte další online marketingové strategie:
  • Média,
  • PPC reklama,
  • Affiliate marketing,
  • E-mail marketing aj.
 • Nastavení způsobů platby a dopravy. Vyberte a nastavte bezpečné platební brány a způsoby dopravy pro své zákazníky.
 • Spusťte své online podnikání a implementujte marketingové strategie k propagaci svých produktů nebo služeb.

Na co nezapomenout

Tak především hlavně na obsah. Ať už budete nabízet cokoli, vaše webové stránky nebo obchod bude potřebovat kvalitní obsah. Tím mohou být doprovodné články, blog, videa, fotky, sociální sítě, podcasty a další.

Na to navazuje dobře propracovaná optimalizace pro vyhledávače (SEO). Více třeba v článku SEO: Investice do budoucnosti vašeho podnikání.

Nezapomínejte také na narůstající sílu sociálních medií a komunit. Komunikace, tvorba nabídek, souznění se zákazníky, to všem vám může navýšit prodeje. Podívejte se také třeba na 4 tipy, jak získat nové zákazníky.

Podstatná je také trpělivost a vytrvalost. Opravdu. Úspěch online podnikání může trvat nějaký čas. Buďte trpěliví a pravidelně pracujte na svém projektu.

foto / archiv LNR