Co bych mohla dělat, když mi nejde internet

Co bych mohla dělat, když mi nejde internet

Umíte se úplně sami vybičovat k práci? Totiž taky se vám někdy nechce, nebo nevíte, kde začít? Já to tak mám. Někdy je to pohoda, někdy mě trochu musí dotlačit termíny. Teď například dělám víc věcí najednou a přistihla jsem se, že jen koukám z okna, totiž z balkonu v kavárně. Proč? Protože mi blbne spojení s internetem. I když se napojím na hotspot, tak to padá. A já většinu toho, co dnes chci udělat, chci dělat přes síť. Prostě nejde internet.

Chtěla jsem dodělat například web

Předně dodělávám známému web. Na ten tedy termín nemám, ale vím, že se na to hrozně těší a já už mu jej chci předat. To mi připomíná, jak jsem se s tím včera prala (byla neděle). Celou strukturu jsem měla předpřipravenou a prozkoušenou, akorát jsem nejela v ostré verzi. Včera jsem si řekla, že ji spustím. Dělám v novém systému, mám zaplacený websiteing, ale stránky si dělám úplně sama.

Vždycky je to s dramatem

Takže jsem dala nahrát a pak zveřejnit. Chtěla jsem pak projít jednotlivé stránky, protože jsem je přejmenovávala, aby se daly dobře dohledat, aby to prostě mělo, co má mít (prokliky, CEO, návaznost, hlavičku, patičku, no však víte).

Jenže to nešlo, stránky propojit nešly a přejmenovávaly se mi pořád zpět. Trošku nerv. Hodinu a půl jsem se s tím prala, několikrát i restartovala PC, až mi došla trpělivost a já jsem se rozhodla pro chat na zákaznické síti.

Online pomoc

Žel bohu, sešlo se nás s problémem dřív, takže předpokládané pětiminutové popisování a opravování problému nebylo ani po půl hodino na cestě k cíli. Po té půlhodině mi člověk na chatu řekl, že jsem vlastně ve špatné sekci, že on tuto agendu nedělá a že můj dotaz předá. Kolegové že ho v pondělí vyřeší. Nestěžuji si, fakt ne. Prostě to měla být záchrana a nevyšla, takže jsem měla o to větší důvod se k tomu vrátit a zkusit na to přijít sama.

Naštěstí se to povedlo

Proč to píšu? Protože mi dnes dopoledne od těch kolegů přišel mail. Bylo tam, že si všimli, že jsem problém zdárně vyřešila a jestli mohou ještě nějak pomoci. Jen ze slušnosti jsem odpověděla, že nemusí. Za chvíli přišel další e-mail s nesmělým dotazem, zda bych jim mohla říct, JAK jsem problém vyřešila 😊 to mě pobavilo. Fakt. Ale zas na druhou stranu ráda jsem odpověděla. Člověk se má pořád učit a nedržet se jen svého oboru.

No a teď koukám z okna, bez internetu, na stránkách tak nemůžu dál pokračovat (potřebuje to ještě hodně úprav).

Tak jdu dělat na e-shopu

No, a tak jsem si řekla, že bych se mohla věnovat další věci, co jsem chtěla dnes dělat, a to v nabíjení mého ještě neveřejného e-shopu zbožím. A víte co? To chce taky internet 😊 Je to prostě to stejné, jako když vám vypnou elektřinu. A vás budou napadat samé chytré věci – že si tedy budete číst (lampička na elektriku), nebo že si uvaříte kafe (konvice na elektriku), nebo něco uvaříte (sklokeramická deska na elektriku), pustíte si film na notebooku (nemá nabitou baterii) atd.

Takže?

No a pak bych mohla dělat něco do mé denní práce, a to se mi nechce. Mám s sebou jen notebook a strašně nerada načítám texty, smlouvy, zprávy, prostě cokoli z obrazovky. Ne, že by to byl úplně problém, ale mám raději tištěné věci. Ale už teď, jak to píšu vím, že je to výmluva a že se do toho stejně pustím, protože na to mám časový prostor, a to je celkem vzácnost.

A hlavně myslím na tu knížku, co jsem včera večer začala číst. Ten pracovní nabušenec (jedna severská detektivka, hlavní hrdina novinář)… Vždycky mě inspiruje, když někdo stihne hodně načíst, nastudovat a udělat kus práce, nějak to použít. Já prostě vždycky potřebuji nakopnout, myslet na nějakého tahouna nebo mít časový skluz. No a taky potřebuji internet.

foto / archiv LNR


SOUVISEJÍCÍ: