Chcete si vytvořit vlastní web?

Chcete si vytvořit vlastní web?

Potřebujete pro svou firmu vlastní firemní web? A nechcete za něj utrácet moc peněz? Proč ne. Založit si vlastní webové stránky s minimem nákladů je vlastně docela jednoduché. Na současném internetovém trhu je řada společností, které vám zajistí základní hosting, a to může být váš jediný výdaj. Jak na to?

Kam vlastní web umístit?

Základem je samozřejmě doména. Doménové jméno je unikátní písmenné spojení, které slovně zastupuje číselné umístění serveru. Pro firemní účely se nejlépe hodí název firmy, nebo co ji nejvíce vystihuje.

Čtěte: V čem podnikat? Tipy do začátku

Vzhledem k tomu, že každá adresa je zcela unikátní, nelze některé výrazy opakovat. Máte-li třeba vlastní kadeřnictví, tak výraz kadernictvi.cz nebo i s jinou koncovkou (.eu .info. .com a podobně) bude již pravděpodobně existovat. Pokud si nejste jisti, můžete zkontrolovat třeba zde. Nebo zde zadávat další kombinace s výrazem kadeřnictví, které je volné. Třeba nejlepsikadernictvi.cz a tak dále. Až najdete vhodnou a volnou doménu, můžete si ji hned zakoupit.

Adresa na internetu

Nyní stačí jen najít vhodný webhosting, tedy pronájem prostoru pro vaše nové webové stránky. Je to nejjednodušší řešení pro každého, kdo nemá vlastní server. Výborné ceny za webhosting nabízí zde.

Čtěte: Je SEO důležité pro váš web?

Tvořte vlastní web

Nyní již máte skvělý základ pro to, abyste si vytvořili vlastní stránky. Webhosting umožňuje využít neplacené připravené šablony, na které lze web nastavit. Ideální a hodně rozšířenou formou je WordPress. Krásné grafické zpracování s mnoha funkcemi a především často i českou podporou vás jednoduše provede všemi fázemi tvorby vlastního webu.

Čtěte: Copywriter – otextujte svůj web profesionálně


Reklamní slepota na internetu

10 způsobů, jak propagovat web zdarma