Patří káva do práce? Máme tip pro náročné kafaře

Patří káva do práce? Máme tip pro náročné kafaře

Patří popíjení kávy jen ke chvílím relaxace? Je ideální pít kávu pouze při povídání s přáteli, po chutném obědě, v klidu a v pohodě, nebo i v náročnějších podmínkách? Možná se budete divit, ale spousta lidí má opravdu kávu spojenou jen s osobitějšími prožitky a nenapadne je si na kávě pochutnat třeba i v práci. Přitom káva je jednoznačně nápoj, který může v práci doslova pomáhat.

Káva třeba hned po ránu

Řada lidí se dokonale neprobere, dokud nedostane svou dávku kofeinu. Budí se tedy obrazně s šálkem kávy v ruce, nebo si ji dopřávají ke snídani, cestou v autě nebo v MHD. Po ránu můžete vidět spoustu lidí s termohrnečkem kávy.

Kofein je přirozeně se vyskytující alkaloid, který můžeme nalézt nejen v kávových zrnech (a výrobcích), ale také v čajových listech, kakaových bobech, ořeších koly a podobně. Účinně stimuluje nervovou soustavu, potlačuje únavu, zrychluje tep, posiluje koncentraci. Osoby citlivé na zrychlení srdeční činnosti nebo třeba trávicí ústrojí, by ovšem kofein měly omezit.

Káva umí podpořit soustředění

Patří káva do práce? Povzbuzující účinky kávy jsou známé. Po probrání, nabuzení organismu dokonce zvyšuje výkonnost člověka, a to právě i v práci. Popíjení kávy působí dobře na klid člověka, umí motivovat k lepším výkonům. Zaměstnavatelé ji proto často zaměstnancům nabízí třeba jako bonus. Často záleží na síle kávy a především způsobu přípravy. Ale jinak je to na chuti každého člověka, někdo má rád čerstvě namletou, někdo rozpustnou a jinému svědčí praktické kapsle.

Chcete tip pro náročné kafaře?

  • Například zrnková káva Black Insomnia patří mezi vůbec nejsilnější druhy kávy. Čerstvě namletá zrna postupně produkují velmi příjemnou intenzivní vůni. Síla se skrývá v 300 mg kofeinu v jedné dávce (14 mg kávy). Rozhodně stojí za vyzkoušení.

Káva pomáhá proti bolesti hlavy

Samozřejmě ne proti každé. Pokud trpíte migrénami nebo máte bolesti po úrazu, kávu určitě nezkoušejte. Ale spousta lidí si kávu při bolestech hlavy a únavě rádi dopřejí.

Káva sbližuje tým

S kolegy chutná káva nejlíp. Nad kávou můžete probrat osobní i pracovní záležitosti, nedílnou součástí bývá na poradách, i u pracovního stolu. Nejčastější nabídkou pro návštěvu je obvykle: „dáte si kávu?“ Patří káva do práce? Rozhodně ano.

Káva vám buď chutná anebo ne. Kávová kultura je ovšem na obrovském vzestupu, a to téměř u všech věkových skupin. Kavárny rostou jako houby po dešti a najít si tu ideální pro sebe tak není vůbec těžké.

foto / archiv LNR


Podnikatelský nápad? Udržte si své nadšení a zároveň vše promyslete