Zábava jménem burza

Zábava jménem burza

Burzy lidi baví. Najdou na nich spoustu zajímavých kousků, které se už dávno nevyrábí. Nebo dílů, které pomohou zprovoznit historické poklady, které má řada lidí ve svých domech, na půdách, ve sklepích nebo ve stodolách.

Burza pro každého

Pro mnohé je burza také zajímavou zábavou, možností vidět historické předměty nebo bizarní věci, které mají nejistý původ i význam.

I taková je samozřejmě například military burza. Taková, jaká je pořádána několikrát do roku v různých místech (například 11.11. v Brně nebo třeba 25.11. v Praze). Stačí trochu pátrat po internetu.

K vidění je vždy mnohé a pokud hledáte něco konkrétního, pravděpodobně to zde i najdete. Neuvěřitelné množství prodejců nabízí stejně neuvěřitelné množství věcí, které ocení nejen znalci, sběratelé, ale i běžná laická veřejnost.

Co je k vidění?

Co například? Nejen historické, ale i současné military vybavení, oblečení. Samozřejmě technika, zbraně, historické pušky, meče, šavle, bodáky, palné zbraně, množství vyznamenání, odznaků, také dobových předmětů, jako je porcelán, obrazy, knihy, plakáty, části military vybavení vykopaných na nalezištích, knoflíky, šperky. Mimo to radiové vybavení, kompasy, dalekohledy, hodinky. No a mnohé a mnohé další.

foto / archiv LNR