Aby pozůstalost neskončila na smetišti – jaké jsou časté úkryty peněz v domácnosti?

Aby pozůstalost neskončila na smetišti – jaké jsou časté úkryty peněz v domácnosti?

Pokud doma máte větší obnos peněz, budete jej chtít jistě zabezpečit před případnou krádeží. Nejideálnějším způsobem je samozřejmě mít dům vybavený trezorem, nebo ještě lépe, nechávat větší obnosy na bankovním účtu. Ale i tak můžete patřit mezi ty, které mají větší klid, když mají své peníze u sebe. Je to vaše věc. Častým důvodem držení hotovostních peněz je i to, že třeba bydlíte v oblasti, kde je nedostatek bankomatů či možností platit kartou. A abychom nezapomněli, v neposlední řadě jsou to pak především starší lidé, co uchovávají hotovost v domě, protože třeba ani žádný účet nemají.

Způsobů, kam doma celkem bezpečně ukrýt peníze, je docela velká řada. A o něco těžší je pak všechny zase najít. A to zvlášť v případě, že ten, kdo je ukryl, umřel. Ano, pozůstalost v podobě velmi dobře schované hotovosti, je vždy trochu problém.

TIP NA ČLÁNEK: Dědictví ze zákona – dědické třídy přehledně

Jaké jsou časté úkryty peněz v domácnosti?

Oblíbenou schovkou pro peníze je tradičně knihovna. Můžete v ní mít falešnou knihu – obal, který je uzpůsoben tak, že vypadá jako kniha, ale vnitřek může ukrývat peníze nebo šperky. Možností je i vkládat bankovky mezi listy opravdové knihy. Na to ovšem myslete především ve chvíli, kdy budete chtít nějakou knihu někomu půjčit. A opravdu se vyplatí prohlídnout pořádně každý výtisk i v případě, že knihovnu vyřazujete. Například právě v dědictví, nebo když třeba koupíte nemovitost s vybavením, které se vám nehodí. Můžete najít poklad.

kniha sejf

Domácí spotřebiče

Hodně lidí schovává peníze i do mrazáku. Využijí nějaký obal nebo krabičku na jídlo, uloží peníze a vloží mezi ostatní obsah chladicího zařízení. Běžně se dají peníze schovat do vysavače pod pytlík s vysátým nepořádkem.

Matrace pořád vede

Klasikou je samozřejmě jakékoli místo v posteli. Tedy matrace, spodní část postele, nebo nalepení obálky s penězi na čelo postele.

Využít lze jakýkoli domácí chaos

Oblíbenou schovkou je i nepřehledná spižírna. Tam můžete ukrýt peníze v plechovkách (od kávy nebo čaje), v různých sklenicích od džemu, ve váze atd.

Co dál? Kde se dají ukrýt peníze? Další časté úkryty peněz v domácnosti:

  • v květináči,
  • krabičce od léků,
  • pod klávesnicí,
  • hudebním nástroji,
  • zezadu za obrazy,
  • v dálkovém ovládači,
  • šatníku,
  • na zahradě zakopáním do půdy atd.

Popeláři mívají žně

Když budete po někom vyklízet jeho šatník, podívejte se i do všech kapes. I u oblečení, u kterého zaručeně víte, že ho jeho majitel už dlouhá léta nenosil. Běžné kapsy nebo lemy se stávaly častým úkrytem před zloději, zvláště dříve. Prostě pod lampou je největší tma.

Dále se podívejte i pod koberce, za tyčky topení, nebo třeba do nádržky na WC. Výjimkou se nestal ani nález většího množství bankovek v obkladech kolem vany.