Běžný účet zdarma i pro podnikatele – RECENZE nabídky – banka Equa bank

Běžný účet zdarma i pro podnikatele – RECENZE nabídky – banka Equa bank

Pořád ještě se v tuzemsku najde řada bank, jež nabízí běžné účty se zbytečnými nebo skrytými poplatky. Přitom nulové náklady a běžný účet bez poplatků jsou mezi spotřebiteli nejžádanějšími podmínkami při zakládání účtu. Jaký je tedy opravdu dobrý běžný účet, který je zdarma a bez podmínek? Zaměřujeme se na banku Equa bank. Vyplatí se otevřít si zde účet? I firemní?

Svěží a otevřená banka

Equa bank patří mezi mladé a dynamické bankovní instituce, které fungují na našem území. Banka sází na transparentní sdělování informací a především obchodních podmínek. Ne náhodou patří k nejoblíbenějším bankám v České republice.

Běžný účet u Equa bank?

Běžné účty obecně patří mezi nejžádanější produkty. Účet totiž potřebuje každý. Potřebujete, aby vám někam chodila výplata, abyste mohli z něčeho platit v obchodech, také za služby, energie a podobně. Účet musíte mít, když podnikáte i když žádáte o půjčku. Praktické využití bankovního účtu je v podstatě nekonečné.

Kolik stojí běžný účet?

Základní myšlenkou většiny populace ale je, že: když už bance svěřuji své peníze, tak proč ještě platit za jejich uložení? Hlavním požadavkem je tedy mít jej zdarma, bez měsíčních poplatků. Běžný účet u Equa bank tento požadavek splňuje.  Můžete si založit účet bez skrytých poplatků. Navíc lze pořídit i účet v EUR nebo USD.

Jak je to s výběry z automatů?

I ty jsou zcela zdarma. Není zde omezení s nutností a podmínkami dalších plateb nebo minimálních měsíčních vkladů. Banka má na našem území 5000 bankomatů, ale hledat je nemusíte. Výběry jsou totiž zdarma z jakéhokoli bankomatu, a to dokonce po celém světě.

Bezkontaktní karta

Tu můžete získat standardní (zcela bez poplatku), zlatou (zpoplatněnou 99,- Kč /měsíc – v ceně je řada služeb, například pojištění) nebo Premium plus (zpoplatněna 149,- Kč/měsíc – s rozšířenými komfortními službami). Každopádně klient má na výběr.

Čtěte: Jaký je rozdíl mezi kreditní a debetní kartou?

Co spořicí účet?

Ano, banka nabízí i dodatečný spořicí účet zdarma, s úročením až 0,4 % p.a.

Internetové bankovnictví

Ano. Dokonce velmi přehledné a intuitivní.

Zabezpečení?

Velmi kvalitní.

Mobilní aplikace?

Ano, přehledná a s možností založení účtu.

Platby mobilním telefonem?

Pro bezkontaktní platby je možné využít  Google Pay nebo Apple Pay. Možností je i výběr hotovosti v ATM.

 

Běžný účet zdarma od Equa bank splňuje všechny požadavky velmi dobře. Rovněž jeho založení přes internet patří mezi hodně vstřícné. Jeho jednoduchý postup si ukážeme příště.


Jak získat výpis z obchodního rejstříku? K čemu je potřeba?