Je SEO důležité pro váš web?

Je SEO důležité pro váš web?

Jistě se také často setkáváte se záhadnou zkratkou SEO. Co to je? SEO jako pojem je vlastně optimalizace pro vyhledávače (Search Engine Optimization). Jedná se o velmi efektivní nástroj, jak navýšit návštěvnost vlastního webu, zajistit příchod zákazníků a zvýšeníobjemu a kvality poskytovaných služeb.

Je SEO důležité?  Zviditelní stránky!

Díky kvalitně nastavenému a využívanému SEO se budou vaše stránky objevovat na předních pozicích vyhledávačů. Pokud tedy zákazníci hledají to, co vy nabízíte a vy k tomu máte správné SEO – najdou si vás ve vyhledávači a prokliknou na váš web.

Nejedná se o reklamu.

SEO je základní složkou při tvorbě a výstavbě jakéhokoli webu nebo e-shopu.

Činnost vyhledávačů

Vyhledávače fungují tak, že se k hledanému slovu nebo frázi snaží najít odpovídající znění a podle kvality SEO ji hledajícímu nabízí na co nejvyšších pozicích. Běžného zákazníka obvykle neláká brouzdat na další stránky a hledané slovo, věc, produkt chce vybírat pokud možno na první maximálně na další straně výsledků.

Příklad:

Do vyhledávače zadáme dotaz – zda se píše správně IČ nebo IČO, jaký je význam?

Výsledek:

Výsledky navedou na weby s nejlepším SEO. Proto je SEO důležité.

Nepřehlédněte: Anchor text zlepší pozici webu ve vyhledávačích

Klíčová slova používejte přiměřeně

Vyhledávání ovlivňuje více faktorů, jako je tvar URL, popisky, struktura textu, množství klíčových slov a podobně.

Nejde jen o vyhledávání slov, ale také o jejich správné a v neposlední řadě též logické využití. Tedy mít kvalitní zpětné odkazy, se kterými si poradí i roboti, mít řádně strukturovaný web (hlavně jeho obsah) a dobrou vizuálnost webu – aby měli zákazníci chuť zde zůstat, případně se ideálně i vracet.

Napsat si kvalitní texty na váš web s vhodným SEO nastavením není velký problém – objednat si je můžete třeba zde. Stačí znát klíčová slova, která nejvíce odpovídají vaší nabídce a rovněž i poptávce (znát to, co se nejvíce v tomto oboru vyhledává). Rating svých stránek tak rozhodně zlepšíte. SEO je jednoduše základ.

Čtěte: Běžný účet zdarma? RECENZE

foto / archiv LNR


Reklamní slepota na internetu

10 způsobů, jak propagovat web zdarma