Je SEO důležité pro váš web?

Jistě se také často setkáváte se záhadnou zkratkou SEO. Co to je? SEO jako pojem je vlastně optimalizace pro vyhledávače (Search Engine Optimization). Jedná se o velmi efektivní nástroj, jak navýšit návštěvnost vlastního webu, zajistit příchod zákazníků a zvýšeníobjemu a kvality poskytovaných služeb.

Je SEO důležité?  Zviditelní stránky!

Díky kvalitně nastavenému a využívanému SEO se budou vaše stránky objevovat na předních pozicích vyhledávačů. Pokud tedy zákazníci hledají to, co vy nabízíte a vy k tomu máte správné SEO – najdou si vás ve vyhledávači a prokliknou na váš web.

Nejedná se o reklamu.

SEO je základní složkou při tvorbě a výstavbě jakéhokoli webu nebo e-shopu.

Činnost vyhledávačů

Vyhledávače fungují tak, že se k hledanému slovu nebo frázi snaží najít odpovídající znění a podle kvality SEO ji hledajícímu nabízí na co nejvyšších pozicích. Běžného zákazníka obvykle neláká brouzdat na další stránky a hledané slovo, věc, produkt chce vybírat pokud možno na první maximálně na další straně výsledků.

Příklad:

Do vyhledávače zadáme dotaz – zda se píše správně IČ nebo IČO, jaký je význam?

Výsledek:

Výsledky navedou na weby s nejlepším SEO. Proto je SEO důležité.

Klíčová slova používejte přiměřeně

Vyhledávání ovlivňuje více faktorů, jako je tvar URL, popisky, struktura textu, množství klíčových slov a podobně.

Nejde jen o vyhledávání slov, ale také o jejich správné a v neposlední řadě též logické využití. Tedy mít kvalitní zpětné odkazy, se kterými si poradí i roboti, mít řádně strukturovaný web (hlavně jeho obsah) a dobrou vizuálnost webu – aby měli zákazníci chuť zde zůstat, případně se ideálně i vracet.

Napsat si kvalitní texty na váš web s vhodným SEO nastavením není velký problém – objednat si je můžete třeba zde. Stačí znát klíčová slova, která nejvíce odpovídají vaší nabídce a rovněž i poptávce (znát to, co se nejvíce v tomto oboru vyhledává). Rating svých stránek tak rozhodně zlepšíte. SEO je jednoduše základ.

Čtěte: Běžný účet zdarma? RECENZE


Reklamní slepota na internetu


Sdílet