Odpuštění dluhů – Milostivé léto do 28. ledna 2022

Odpuštění dluhů – Milostivé léto do 28. ledna 2022

Milostivé léto, které řeší problémy nejen s letitými exekucemi, končí 28. ledna. Zaplatit původní dluh a „symbolickou“ odměnu exekutora, vyřeší často komplikované a narůstající dluhy. Instituce, které jsou do Milostivého léta zapojeny, jednoduše další úroky, sankce a jiné náklady dlužníkům odpouští. Vyřešte potíže s velkým zadlužením co nejdříve. Jak na odpuštění dluhů?

Šance pro všechny

Jedinečná příležitost na odpouštění dluhů, je opravdu JEDINEČNÁ. Přestože věřitelé i většina exekutorů informuje o možnosti využití výhod Milostivého léta povinné, je stále velké množství lidí, kteří tuto možnost nevyužívají nebo o ní ani neví.

Na které dluhy se Milostivé léto vztahuje?

Na ty, kde je věřitelem veřejnoprávní subjekt. Běžně se ta týká dluhů za MHD (jízda načerno), nájmů, závazků vůči zdravotním pojišťovnám, dodavatelům energií, nezaplaceným koncesionářským poplatkům apod.

odpuštění dluhů

Na které dluhy se Milostivé léto nevztahuje?

Dluhy vám neodpustí oprávněný soukromý subjekt. Tedy až na výjimky. Řada jich se totiž dobrovolně k tomuto projektu přidala.

Každopádně exekuce zůstanou u bankovních i nebankovních půjček, závazků, které máte k mobilním operátorům atd. Dluhy samozřejmě zůstanou i tam, kde nevymáhá soudní exekutor, ale jiný subjekt, například v daňovém nebo správním řízení.

Jak se přidat k Milostivému létu?

Jednoduše. Kontaktujte exekutora a oznamte mu, že chcete na konkrétní exekuci využít výhody Milostivého léta. Je třeba do konce termínu zaplatit celý základní dluh a k tomu odměnu exekutora ve výši 908 Kč vč. DPH.

Lze využít Milostivé léto pro více exekucí?

Rozhodně ano, určitě to využijte a oprostěte se od nekonečných dluhů.

Milostivé léto v procesu oddlužení

V tomto případě Milostivé léto využít nejde. Znamenalo by to zvýhodnění jednoho z věřitelů.

 

TIP NA ČLÁNEK: Milostivé léto může pomoci i s velkými dluhy

TIP NA ČLÁNEK: Do milostivého léta si mimo veřejných institucí přidávají i některé komerční subjekty


Milostivé léto – statistika