Zvládnete provozovat e-shop při zaměstnání?

Zvládnete provozovat e-shop při zaměstnání?


VÁNOCE SE BLÍŽÍ – NEPODCEŇTE PŘÍPRAVU!


Přemýšlíte nad touto otázkou a obavy z neúspěchu vás odrazují? Přitom právě možnost běžně pracovat a věnovat se další činnosti ve volném čase je spíše výhoda (jistota výdělku). Ale vše je třeba promyslet a na nic nenajdete jednoznačnou odpověď. E-shop při zaměstnání.

Jak kombinovat běžné zaměstnání a podnikání?

Předně – záleží na tom, v jaké oboru pracujete a kolik mu věnujete času (plný nebo částečný úvazek, směny atd.). A také – záleží na tom, jaký e-shop hodláte provozovat. Jestli chcete prodávat velké objemy produktů nebo chcete nabízet jen několik jednotek či desítek stálého sortimentu.

Jaký způsob založení e-shopu vybrat

Založit si e-shop je možné několika formami. Pokud nejste v tomto oboru kovaní a pokud chcete mít vše od začátku správně nastavené, navíc předpokládáte velké množství nebo variant zboží, pak se často vyplatí obrátit se na odborníky a celý e-shop si nechat připravit. Je to dražší varianta, ale v podstatě vždy se vyplatí.

Pokud jste technický tip a troufnete si obsloužit celou správu obchodu sami, pak si můžete i svůj e-shop sami nastavit. Na trhu existuje celkem široká nabídka poskytovatelů hostingu, často s předpřipravenou kostrou e-shopu, která vám usnadní začátky i právní stránku věci (povinnost zveřejňovat určité informace, obchodní podmínky, GDPR, cookies, reklamační řád, informace o zboží a podobně).

e-shop při zaměstnání

Když jste na to sami

Důležité je si uvědomit, že pokud jste na celý e-shop sami, tak se mu musíte opravdu věnovat. Od zadávání dat o zboží, nastavení cenového hladiny, hlídání skladu, řešení objednávek, komunikace se zákazníky, balení a odesílání zboží, řešení dopravy i případné reklamace. A nezapomeňte taky na správnou propagaci! Není toho málo.

Ale fungovat to může

Hlavně tedy začátek bude složitější, ale třeba i u e-shopu provozovaného tzv. na vedlejšák, si lze dobře přivydělat a věnovat se mu třeba hodinku dvě denně. Dobré je být ale aspoň trochu k dispozici zákazníkům.


Co bych mohla dělat, když mi nejde internet

Spotřebitelské spory a e-shopy

Cenotvorba na e-shopu je tak trochu alchymie